ХАРКІВСЬКІ АСАМБЛЕЇ

З 1991 року

Противлення злу мистецтвом

Журі

Райнер Веле

Голова журі у номінації «Кларнет та фагот»

Німецький кларнетист, викладач. Його вчителями з кларнету були Ганс Дайнцер (Ганновер) та Гі Деплю (Париж).

Переможець численних міжнародних конкурсів: в Празі, Кольмарі, Тулоні, Мюнхені та в Бонні.

Райнер Веле працював у престижних оркестрах, включаючи Мюнхенський філармонічний оркестр та Люцернський фестивальний оркестр, грав під керівництвом Клаудіо Аббадо. Виступав по всьому світу з Trio di Clarone, Bläserensemble Sabine Meyer, Ensemble Kontraste та Trio Integral.

Записував CD для компаній EMI Classics, Thorofon, Ambitus та Novalis. Двічі отримав «Echo Prize» за свої записи (1999 та 2000).

З 1992 року викладає в «Musikhochschule Lübeck». На додачу до багатьох мастер-класів (в Німеччині, Італії, Швейцарії, Китаї, Болгарії та Ізраїлі) він входить до складу журі престижних міжнародних конкурсів.

Нуно Пінто

Кларнетист, викладач кларнету та камерної музики в Escola Superior de Música e das Artes do Espetáculo в Порто, артист брендів Buffet Crampon та Rico.

Його вчителями з кларнету були Саул Сілва, Антоніо Саіоте, Арріньон Мішель та Ален Дамен (Португалія, Франція). Він присвятив багато зусиль камерній та сучасній музиці, будучи засновником та учасником численних колективів: «Camerata Senza Misura», «Trivm de Palhetas e Clarinetes» та інших. В якості соліста та учасника камерних ансамблів, Нуно Пінто зробив прем’єри більш, ніж 120 творів 60 композиторів, йому присвячено 23 твори. Він грав з багатьма оркестрами та брав участь в міжнародних фестивалях в Європі, Америці та Азії. Його дискографія включає записи сучасної музики, камерних ансамблів, джазу та етнічної музики.

Валерій Алтухов

Заслужений діяч мистецтв України, професор ХНУМ ім. І. П. Котляревського, директор ХССМШі, директор Благодійної організації «Благодійний фонд “Музична школа майбутнього”», талановитий педагог, музикант, відомий громадський діяч.

Стояв у витоків Міжнародних конкурсів юних піаністів Володимира Крайнєва та скрипалів Богодара Которовича, фестивалів «Музика-наш спільний дім», «В гостях у Айвазовского» та міжнародних фестивалів «В гостях у Гоголя».

За роки педагогічної роботи випустив понад 50 учнів, які більше 30 разів здобували звання лауреатів та дипломантів на різноманітних конкурсах.

Нагороджений званням “Почесний громадянин міста Харкова”, та Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, увійшов у збірку «Почесні імена України – Еліта держави».

Роман Вовк

Завідувач кафедри дерев’яних духових інструментів НМАУ ім. П.І. Чайковського, заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії, професор Закінчив Київську консерваторію (клас С.В. Ригіна).

Працював солістом симфонічного оркестру Театру опери та балету ім. Т. Г. Шевченка.

Учасник та голова журі Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів.

Опублікував більше 40 наукових статей. Має сольні фондові записи на українському радіо, CD та DVD. Неодноразово проводив майстер-класи в Україні та за кордоном.

Bихованці Р.А. Вовка більше сотні разів здобували лауреатські звання на Всеукраїнських і Міжнародних конкурсах. 

У 1990 р. створив квартет кларнетистів «Optimum» – володаря Гран-прі Міжнародних конкурсів.

Луї Кастілло

Фаготист, викладача фаготу та камерної музики в консерваторіях в Кордові та Севільї.

Член-засновник камерних ансамблів «Trio Nikolaus», та «Sección Aurea», був учасником Кордовського та Арсіанського оркестрів.

Займається історичним виконавством, чому навчався в Королівській консерваторії в Гаазі та Каталонській школі музики, відвідуючи мастер-класи . Sela, C. Cristóbal, J. Borràs, W. Verchuren та D. Agrell.

Як історичний виконавець, працював з такими колективами, як «Archivo 415», «Accademia del Piacere» та «Orquesta Barroca de Sevilla». Також, він долучається до нових ансамблів, присвячених історично інформованому виконавству: «Musica Mensurabilis» «Ministerium» та «Quinteto Clásico de Sevilla».

Універсальний виконавець, Луї Кастилло грає на інструментах усіх епох: дульціан, бароковий та класичний фаготи, різні інструменти романтичної доби та сучасні.

Абаджян Гаррій

Народний артист України, кандидат мистецтвознавства, профессор, провідний педагог з класу фагота ХНУМ.

Випускник ХМУ (1961), ХІМ (1968), асистентури-стажування Московської консерваторії (1974), у 1982 році захистив кандидатську дисертацію.

З 1983 по 2017 Г. А. Абаджян був завідувачем кафедри оркестрових духових інструментів і оперно-симфонічного диригування. З 2005 одночасно – проректор з навчальної роботи. Виховав більше 20 лауреатів національних і міжнародних конкурсів.

У 1992 році під керівництвом Г. А. Абаджяна був створений Молодіжний симфонічний оркестр «Слобожанський», відтоді він є його художнім керівником.

Лауреат престижної премії «Народне визнання» (2006).

Scroll Up