ХАРКІВСЬКІ АСАМБЛЕЇ

З 1991 року

Противлення злу мистецтвом

1993 ШУБЕРТ ТА УКРАЇНСЬКИЙ РОМАНТИЗМ

Організатори фестивалю 1993 року намагалися відтворити дух знаменитих «шубертіад» як асамблеї не тільки музикантів, а також поетів, художників, меценатів. За 18 днів фестивалю були проведені 33 концерти, які відвідали більш ніж 10 тисяч слухачів, науковий симпозіум «Шуберт та шубертіанство», який зібрав експертів з багатьох країн, майстер-класи видатних педагогів, чотири художні виставки, вечори поезії Б. Чичибабіна та С. Сапеляка. У концертах були виконані «П'ята меса» і «Stabat Mater» Шуберта, «Єктенія» Станковича, твори Шумана, Шопена, Брамса, камерно-інструментальні та вокальні твори Лисенка, Надененка, Шукайло, Птушкіна, Пацери. Серед гостей був Сергій Задворний – харків’янин, соліст міланської «Ла Скала», Буркхард Ремпе, ректор Мейстерзінгерконсерваторії (Нюрнберг), британський диригент Кристофер Гейфорд, музиканти з Австрії, Німеччини, Росії, США, Фінляндії, Франції, Японії.

«Я поражен тем, как настойчиво вы проводите в жизнь замечательную идею всеобщего музыкантского братства, как удачно выбираете темы для своих Ассамблей. Шуберта ведь играют далеко не все музыканты, для его музыки надо сохранить в душе искренность».

Аркадий Севидов (Москва), пианист, участник Ассамблей

Я чрезвычайно доволен результатами нашей поездки в город-побратим Харьков, работой с оркестром Харьковской филармонии и итогами ассамблей в целом.

Бурхардт Ремпе, ректор Майстерзингерконсерватории (Нюрнберг) 

Мне кажется, ассамблеи вовсе не рассчитаны на большие залы, массовые коллективные посещения. Как приятно оказаться в одном уютном зале с теми, кто специально пришел на «шубертиады»

Л. Евдощенко, постоянный слушатель ассамблей

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Scroll Up