ХАРКІВСЬКІ АСАМБЛЕЇ

З 1991 року

Противлення злу мистецтвом

1995 РОБЕРТ ШУМАН ТА АРТИСТИЧНА МОЛОДЬ

Організатори прагнули представити великого композитора як унікальну особистість в мистецтві. В рамках фестивалю пройшли два конкурси піаністів і вокалістів. У складі журі був Павло Єгоров - редактор першого повного зібрання творів Роберта Шумана в Росії. Музична молодь України також отримала можливість не тільки брати участь в конкурсі, бути присутнім в якості захоплених слухачів на концертах видатних музикантів, а й пройти майстер-клас з провідними музикантами - учасниками фестивалю. Кульмінацією став заключний концерт, в якому виступали Алік Беденко (кларнет, Харків) і Міша Огнянер (фортепіано, Москва). У шуманівському фестивалі, відкритому особисто тодішнім мером Харкова Євгеном Кушнарьовим, взяли участь всесвітньо відомий диригент Урс Шнайдер (Швейцарія), піаністи Лариса Дідова (Москва), Анні Жакель і Франсуа Шаплен (Франція), дійсний член шуманівською суспільства, професор Санкт-Петербурзької консерваторії Павло Єгоров, співачка Наталя Гребенюк (Харків), піаністка Л.Кузнєцова (Москва) і багато інших. Крім творів Шумана, аудиторія фестивалю змогла зустрітися з музикою Мессіана, Берга, Брамса, Гріга, Равеля, Вагнера, Дебюссі і, як завжди, з творчістю сучасних композиторів України, Німеччини, Швейцарії. Прозвучали нові твори харківських авторів - Марка Кармінського і Володимира Птушкіна. Науковий симпозіум на цей раз був присвячений темі «Шуман і перехрестя шляхів музики і літератури». Як завжди, Асамблеї супроводжувалися художніми виставками в фойє Малого залу опери; галереї «Вернісаж», в Будинку художника.

Я не мог не приехать, ведь в Харькове – мои друзья. Честно говоря, даже не ожидал увидеть такой высокий профессиональный уровень и старательность харьковских музыкантов, с которыми сейчас довелось работать. Известно, как трудно Украине – ей, казалось бы не до музыки и театров. Но ведь всегда в наиболее сложные моменты истории любого народа у людей обострялась тяга к прекрасному! Этот фестиваль обязан существовать на вашей земле.

Урс Шнайдер (дирижер, Швейцария)

Приехать на такой фестиваль – большое удовольствие! Замечательная праздничная атмосфера и в зале, и за кулисами. Отлично, слаженно работает оркестр. Повысился общий культурный уровень – это чувствуется во всем. Харьков возрождается!

Лариса Дедова (фортепиано, Россия)

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Scroll Up