ХАРКІВСЬКІ АСАМБЛЕЇ

З 1991 року

Противлення злу мистецтвом

2010 БРАТИ Антон та Микола РУБІНШТЕЙН ТА КОНСЕРВАТОРСЬКЕ БРАТСТВО

XVII МІЖНАРОДНИЙ МУЗИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ

За 17 днів у фестивальних концертах виступили відомі в усьому світі диригент Тімоті Рейниш і дует Карен Радкліфф-Майкл Белл (Велика Британія), диригент і скрипаль Юрій Насушкін (Іспанія), диригент Антоніо Лизаррага (Мексика-Австрія), литовські музиканти Сабіна Мартінайтіте  і Аудроне Ейтманавічюте, ансамбль старовинної музики «Il Drago», заслужена артистка Росії Людмила Кузнєцова (Москва), заслужений колектив польської культури камерний ансамбль ім.  І. Ф. Добжинського.  Традиційно пройшли не тільки концерти, а й майстер-класи, наукова конференція, презентації (в тому числі – спільно з Польським консульством відбулася музична презентація виданого зібрання творів польського композитора і скрипаля Костянтина Горського, який близько 30 років жив і працював у Харкові, але творчість якого відкрив харків'янам колишній Генеральний консул республіки Польща Гжегож Серочіньскій).

Фестиваль об'єднав музикантів різних поколінь, і перш за все – дав привід спілкуватися і виступати молодим виконавцям.  Вже на відкритті виступали солісти – студенти і школярі, що стали лауреатами конкурсу «Харківські асамблеї» Давид Давідян, Марія Барановська, Леонід та Євген Попови, Олексій Волик, Володимир Федоров.  Особлива увага була прикута до виступів молодих виконавців з оркестрами (солісти – Марк Сердюк, Валентин Смолянінов, Андрій Мисик, Мирослава Которович).

«Харківські асамблеї» стали показником високого рівня і справжнього професіоналізму. Фестиваль уславився тим, що об’єднує близьких за духом музикантів. Після кожного концерту публіка чекає нових зустрічей, які просвіщають розум та серце (адже саме так вчили своїх нащадків брати Антон та Микола Рубінштейни).

Кожен фестиваль «Харківські асамблеї» немов заново відбудовує храм високого мистецтва, в якому панує особлива атмосфера служіння мистецтву і слухачам, саме на такому рівні, на якому «служили» й брати Рубінштейни. («День», щоденна українська газета, №192-193, п'ятниця, 22 жовтня 2010)

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Scroll Up