ХАРКІВСЬКІ АСАМБЛЕЇ

З 1991 року

Противлення злу мистецтвом

2012 ГРАЄМО РАЗОМ – до 95-річчя заснування Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського

XІХ Міжнародний музичний фестиваль

У концертах ювілейного фестивалю взяли участь понад 200 музикантів з Європи, Росії, України: диригенти Юрій Янко, Анатолій Калабухін (Україна), Юрій Насушкін (Іспанія), Буркхард Ремпе (Німеччина);  скрипалі Сергій Островський (Ізраїль), Віктор Абрамян (Росія), Марія Перуцька (Польща), віолончеліст Денис Северин (Швейцарія), дует «Eight strings» в складі Валерія Насушкіна і Мікаел Самсонов (скрипка-віолончель, Німеччина), піаністи Вольфганг Манц  (Німеччина), Ігор Котляревський (Росія), Майкл Белл (Велика Британія), тромбоніст Жак Може (Франція), співачки Карен Радкліфф (Велика Британія) і Олександра Дурсенєва (Росія).  Завдяки підтримці Генерального Консульства республіки Польща в рамках фестивалю виступили органісти Роман Перуцький і Томаш Орлов.  Традиційно пройшли концерти класів провідних професорів Університету Тетяни Вєркіної (фортепіано), Людмили Цуркан, Діани Гендельман (академічний сольний і камерний спів), Олени Щелкановцевої (віолончель), а також концерт класу викладача Академічного музичного коледжу при МДК ім. П. І. Чайковського Віктора Абрамяна (скрипка, Москва).  Загальну увагу привернули майстер-класи зарубіжних гостей, а також концерт-презентація роялю «YAMAHA».  Вдруге в рамках фестивалю відбувся концерт стипендіатів Ротарі-клубів Харкова.  З успіхом пройшла і науково-практична конференція, учасниками якої стали близько 80 вчених з Москви, Курська, Ростова-на-Дону, Мінська, Києва, Полтави, Сум, Луганська, Чернігова, Хмельницького, Харкова.

У фестивалі звучала камерна музика харківських композиторів;  виконавська школа була гідно представлена в музичному «марафоні», в якому взяли участь понад 40 студентів-лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Поздоровленням фестивалю і університету стали «Хорове вітання від Харківської єпархії», виступи дитячого хору «Скворушка» (Харків), дитячого шоу-кліп театру «Будьмо разом» (Дніпропетровськ).

 Фестивальні заходи отримали великий резонанс не тільки в Україні, але і в багатьох країнах світу.  На адресу університету надійшли листи з привітаннями і вдячністю за неповторну творчу атмосферу.

«Дев'ятнадцять років поспіль фестиваль дарував всім незабутні твори музичного мистецтва, які своєю яскравістю вписані новими сторінками на скрижалі музичного мистецтва не тільки нашої країни, а й багатьох інших держав» ( з телеграми Міністра культури України Михайла Кулиняка)

«Пишаюсь своєю причетністю як вихованець до фундаментальної мистецької школи нашого навчального закладу. Видатні педагоги і концертні виконавці університету майже віковою історією формували традиції, виховували покоління музикантів, режисерів, акторів, творчість яких золотими сторінками вкарбовані до світової мистецької скарбниці. І сьогодні наш університет має колосальний творчий потенціал, виховує талановиту молодь, гідно презентує національне мистецтво України за кордоном»  (з телеграми Генерального директора Національної філармонії України, народного артиста України, професора, випускника університету 1968 року Дмитра Остапенка)

«Серед вищих навчальних закладів Харкова ваш Університет займає особливе місце. І не тільки тому, що він є одним з найстаріших й найшановніших, що він дав світу тисячі високообдарованих професіоналів-митців, а ще й тому, що він реально, безпосередньо та плідно впливає на культурний рівень наших громадян, дозволяючи, поряд зі званням «Першої столиці», вживати стосовно Харкова титул «культурної столиці» (з телеграми Голови Держінформнауки, академіка НАМ України, почесного академіка НАМ України В.П.  Семиноженка)

«Я просто щасливий, що маю можливість брати участь в цьому приголомшливому фестивалі.  Вперше я був на вашому фестивалі у 2003 році і ще тоді був вражений його яскравістю, масштабом, прекрасної організацією.  Сьогодні ж мене вразила публіка!  Це очевидно, що слухачі стали більш чуйні до музики, я відчув, як зал контактує зі мною, включається в процес виконавства!» (Професор Вищої школи музики м Нюрнберг Вольфганг Манц, Німеччина)

«Визнаю, що розмах цього заходу мене вразив в хорошому сенсі цього слова. Моя присутність в Харкові свідчить про те, що я дуже зацікавлений у подальшій співпраці між нашими двома навчальними закладами» (Томаш Мічка, ректор Музичної академії імені К. Шимановського, Катовіце, Польща)

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Scroll Up