ХАРКІВСЬКІ АСАМБЛЕЇ

З 1991 року

Противлення злу мистецтвом

2013 АНТОНІО ВІВАЛЬДІ В АУРІ МУЗИЧНИХ ЮВІЛЕЇВ РОКУ

2013 рік для музичного світу - рік знаменних ювілеїв: 200-річчя від дня народження Дж. Верді, Р. Вагнера, Й. Брамса, 180-річчя А.Даргомизького, 140-річчя С. Рахманінова, 100-річчя В.Лютославського.  Але саме 335-річний ювілей великого композитора епохи бароко – Антоніо Вівальді, оптимізм, єднання майстерності і натхнення, граціозність і витонченість, які випромінює його музика імпонували святковим настроям ювілейного, двадцятого фестивалю «Харківські асамблеї».

Серед гостей фестивалю – диригент Буркхард Ремпе і солістка Нюрнберзькій опери Ребекка Мартін (Німеччина, за підтримки Інституту Гете в Україні та Будинку Нюрнберга в Харкові), диригенти Юрій Насушкін (Іспанія) і Антоніо Лізаррага (Мексика-Австрія), піаністи Герлінда Отто (Німеччина) і заслужений артист Росії Ігор Котляревський (Москва), віолончеліст Дениа Северін (Швейцарія) і тромбоніст Жак  Може (Франція), скрипалья Віктор Абрамян (Росія).  Вперше в «Харківських асамблеях» взяли участь французький органіст Бернар Штрубер (за підтримки Французького культурного центру м.Харкова), валторніст Жан П'єр Беррі і скрипаль Антон Холоденко (Франція), співачка Яна Барто (Австрія).

Справжнім подарунком для професіоналів і любителів музики стала прем'єра в Харкові всіх концертів Й. С. Баха для декількох клавірів (у виконанні народної артистки України Тетяни Вєркіної, випускників та студентів класу), а також Першого тому «ДТК» в інтерпретації професора Вищої школи музики  . Веймар (Німеччина) Герлінди Отто.

Лінію співпраці з німецькими музичними Вищими навчальними закладами продовжив візит ректора Нюрнберзького університету, професора, доктора Мартіна Ульріха, який виступив з доповіддю на пленарному засіданні науково-практичної конференції «Класика в сучасній культурі».

Ювілейну тематику продовжили концерти до 30-річчя Харківського квартету тромбонів (керівник - Олег Федорков), 80-річчя кафедри концертмейстерської майстерності ХНУМ імені І. П. Котляревського (зав. кафедрою – заслужений діяч мистецтв України Євгена Нікітська),  80-річчю ХССМШ-і та пам'яті свого Учителя І. Д. Рожавського (сольний концерт Дениса Северіна).

Проект благодійного фонду «Харківські асамблеї» – «Дитяча філармонія» – представила в рамках фестивалю концерт «Граємо і малюємо музику», в якому взяли участь талановиті юні музиканти міста.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Scroll Up