ХАРКІВСЬКІ АСАМБЛЕЇ

З 1991 року

Противлення злу мистецтвом

Журі

До складу журі входять знані музиканти зі всього світу, в тому числі випускники ХНУМ імені І. П. Котляревського. Рішення журі остаточне. Рішення журі оприлюднюється 15 жовтня.

Мілана Чернявська, заслужена артистка України, виконавиця, педагог, науковець. З 2009 року є професором фортепіано в Університеті музики та виконавських мистецтв у Граці, Австрія. Вона також є професором Міжнародної музичної академії в Князівстві Ліхтенштейн з 2010 року.

Мілана Чернявська – частий викладач на міжнародних майстер-класах, а також член журі на різних престижних конкурсах. Її студенти постійно отримують головні призи на авторитетних міжнародних конкурсах: Santander Paloma O`shea, Ferrucco Busoni, Maria Canals, Vendome Prize на фестивалі Verbier, Конкурс Володимира Горовиця та інші в Лос-Анджелесі, Етлінген, Сан-Марино, Мальті тощо. Вона здобула ступінь магістра в Мюнхенській музичній академії (проф. Маргарита Гехенрідер та проф. Герхард Оппіц)

Мілана Чернявська регулярно виступає на міжнародних фестивалях та концертних майданчиках по всьому світк. Вона виступала на Люцернському фестивалі, Ruhr Piano Festival, Pablo Casals Festival, Rheingau Music Festival тощо, та в найпрестижніших залах усього світу. Вона завоювала золоту медаль на Міжнародному конкурсі піаністів "Володимир та Регіна Горовиць". Їй було вручено престижну премію Альфреда Бренделя.

Дискографія Мілани Чернявської містить понад 20 компакт-дисків, випущених такими провідними світовими лейблами, як Decca, Sony, EMA та інші. Її записи отримали міжнародні призи, такі як Diapason d'Or, BBC Music Award та Pizzicato Super Sonic Award. У 2014 році вона отримала найважливішу медіа-премію Німеччини – «Приз Ехо».

Костянтин Лівшиць – викладач, піаніст.

Народився в Харкові. Закінчив Московську спеціальну музичну школу Гнєсіних (клас Т. Зелікман). Після цього він продовжив своє навчання в Росії, Великій Британії та Італії, де його учителями були Alfred Brendel, Leon Fleisher, Theodor Gutmann, Hamish Milne, Charles Rosen, Karl-Ulrich Schnabel, Vladimir Tropp, Fou T’song та Rosalyn Tureck.

Він отримав нагороду ECHO Klassik Award як «Найбільш перспективний митець року» за свій перший запис, також він був номінований на нагороду «Греммі» за запис «Гольдберг-Варіацій» Й. С. Баха.

Починаючи з сенсаційного дебюту в Москві в віці 13 років, К. Лівшиць дає сольні концерти на найпрестижніших концертних майданчиках світу та виступає з провідними оркестрами. Він співпрацював з такими диригентами та камерними музикантами, як М. Ростропович, В. Співаков, Ю. Темірканов, Н. Маррінер, Б. Хайтінк, Р. Норрінгтон, Г. Кремер, М. Веншеров, М. Майський та інші.

Його останній альбом «Saisons Russes» був випущений лейблом «Орфей» в 2006 році. Як працьовитий артист, він випустив численні аудіо- та відеозаписи, багато з яких отримало виключно схвальні відгуки. К. Лівшиц часто з’являється на сцені і як диригент з різними ансамблями та оркестрами.

К. Лівшиць – Почесний член Королівської академії музики в Лондоні та є професором Люцернського університету прикладних наук за мистецтв з 2008 року.

Кот Юрій Миколайович – Народний артист України, викладач, піаніст. Закінчив Київську державну консерваторію ім.П.І.Чайковського (клас Засл. артиста України, професора В.О.Козлова). 

Лауреат Національної премії Л. Ревуцького. Лауреат та дипломант численних міжнародних конкурсів, в тому числі Національного конкурсу піаністів ім.М.В.Лисенка (1988р); Всесоюзного конкурсу піаністів ім.С.Рахманінова (1990р.); Першого Міжнародного конкурсу піаністів ім. С. Прокоф'єва (1992р.). Отримав лауреатські звання і в складі фортепіанного дуету з Іриною Алексійчук.

Гастролює як соліст а також у складі фортепіанного дуету в Україні,  Росії, Казахстані, Естонії, Азербайджані, Сербії, Польщі, Словаччині, Японії, Німеччині, Італії, Іспанії, Португалії та США. Виступав з багатьма симфонічними оркестрами України, Росії, Японії, Німеччини та США.  Постійно співпрацює з радіо України, Росії, Сербії, Німеччини та США, має численні записи, багато з яких стали фондовими.

З 1995 р. викладає на кафедрі спеціального фортепіано №2 НМАУ ім.П.І.Чайковського. З 2019р. - завідувач кафедри спеціального фортепіано №1. Проводив майстер-класи в Сербії, Чорногорії, Хорватії, Македонії, Словенії, Японії, Австрії, США. Впродовж декількох років працював професором літньої музичної школи пам'яті В.Горовиця (м.Київ). 

Євген Сковородніков – піаніст, викладач, художній керівник «Music Encore Concert Society» (Канада), володар звання «Steinway artist».

Закінчив ХНУМ в 1981 році (клас проф. Р. П. Папкової), після чого продовжив навчання в Санкт-Петербурзькій консерваторії (клас проф. Т. П. Кравченко). В 2006 отримав звання Почесного доктора музики ХНУМ.

Є. Сковородніков активно виступає як соліст та в складі камерних ансамблів з такими виконавцями, як S. Maffizzoni, J. Milkis, О. Брусіловський та М. Майський. Його було запрошено виступати з симфонічними оркестрами Канади, України, Росії, Мексики та Італії.

Є. Сковородніков входить до складу журі багатьох міжнародних фортепіанних конкурсів. Його часто запрошують виступати чи давати майстер-класи на міжнародних фестивалях по всьому світу. З 1991 по 2011 Є. Сковородніков викладав на фортепіанному відділенні Університету Британської Колумбії, Канада. Багато його студентів стали лауреатами національних та міжнародних конкурсів.

Дмитро Назаренко завершив Харківський національний університет мистецтв (клас Народної артистки України, професор Т. Б. Вєркіної). Після цього він викладав в Університеті протягом двох років, після чого перейшов до Норнберзької консерваторії (Німеччина), Роуенського університету, та університету Меріленд (США), де він отримав ступінь Доктора музики в 2003 році (науковий керівник – Л. Федорова).

Д. Назаренко отримав численні стипендії та нагороди, враховуючи ті, що призначені університетами, де він навчався. Він є переможцем конкурсів  в Україні, Німеччині та США.

Д. Назаренко виступав як соліст з Харківським філармонічним оркестром, Симфонічним оркестром Роуенського університету та давав концерти в Україні, Росії, Литві, Німеччині та США.

Д. Назаренко викладав в Коледжі Монтгомері та Університеті Меріленд. Він має приватну студію в Бетесді, та є затребуваним викладачем в штаті Вашингтон. Його студенти є переможцями конкурсів і на регіональному, і на міжнародному рівні. Вони виступали в Карнегі-Холі та Центрі Кеннеді,  Державному Департаменті США та в численних посольствах в Вашингтоні.

Сагалова Анна Володимирівна  – заслужена артистка України, доцент. Закінчила Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського та асистентуру-стажування (клас народної артистки України, професора Вєркіної Т. Б.). Пройшла курс аспірантури у Вищій школі музики імені Ф. Ліста у м. Веймар, Німеччина (професор Герлінда Отто). Після цього вона брала участь у майстер-класах відомих музикантів зі всього світу.

Анна Сагалова – лауреат багатьох міжнародних конкурсів (Україна, Італія, Німеччина, Болгарія, Канада), включаючи І Відкритий фестиваль-конкурс конкурс «Харківські Асамблеї».

Виступає з концертами в Україні, Німеччині, Іспанії, Італії, Китаї, Австрії, Польщі, Швейцарії, Великобританії. У Польщі випущено компакт-диск із записом її виконання музики польського композитора Костянтина Горського.

Арт-директор Міжнародного конкурсу музичного мистецтва «Харківські Aсамблеї», співавтор проекту «Музика проти раку», організатор численних просвітницьких акцій та концертів. Брала участь у розробці законопроектів «Про освіту» та «Про науково-технічну діяльність», у частині вищої мистецької освіти.

Веде активну педагогічну роботу. Проводить майстер-класи в Україні, Іспанії, Великобританії. В числі її студентів та випускників є лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів, концерти її класу проходять у Харкові, Хмельницькому, Сєвєродонецьку, Полтаві, Сумах. Є членом журі багатьох національних та міжнародних конкурсів.

 

Петру Юга– контрабасист, артист оркестру, викладач.

Отримавши початкову музичну освіту в Румунії, він був відібраний Ієгуді Менухіним для Міжнародної академії музики Ієгуді Менухіна (Gstaad, Швейцарія).

Після подальшого навчання в Hochschule der Kuenste-Bern та Conservatoire National Superieur de Musique (Париж), він став учасником Ensemble Orchestral de Paris та концертмейстером групи контрабасів Мюнхенського камерного оркестру. Петру був запрошеним солістом Лондонського симфонічного оркестру.

Петру Юга – володар численних призів міжнародних конкурсів, включаючи І премію на конкурсах в Markneukirchen, Німеччина (1999) та Франції (2001). Він виступав як соліст з відомими оркестрами Європи, а в 2009 році записав диск з Carmina Quartet.

Наразі Петру Юга викладає в Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mannheim, Німеччина.

Володимир Чекалюк – контрабасист, заслужений артист України, доцент кафедри струнних інструментів Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової, концертмейстер групи контрабасів Національного одеського філармонійного оркестру.

Закінчив Одеську державну консерваторію в класі доц. Ю.М. Мироненка. Працював артистом оркестру Одеського театру опери та балету, з 1986 р. очолює групу контрабасів симфонічного оркестру Одеської філармонії. Мав сольні виступи з оркестрами в численних містах України. Був запрошеним як виконавець «Монологу» Ю. Харцеля в Відень. Є першим виконавцем та редактором ряду творів сучасних одеських композиторів.

В ОНМА працює з 1984 р., понад 20 його учнів – лауреати міжнародних конкурсів, серед них – Іван Завгородній III премія 58-го Інтернаціонального музичного конкурсу ARD (2009 р. м. Мюнхен), Микола Шахов II премія V міжнародного конкурсу контрабасистів ім. С.А. Кусевицького )2013 р. м. Санкт-Петербург) тощо.

Володимир Чекалюк неодноразово проводив майстер-класи в містах України. Був запрошений членом журі від України на Міжнародний конкурс ім. Ю. Коки (м. Кишинів).

Антоніо Торрес Ольмо – контрабасист, артист оркестру, викладач.

Почав своє навчання в Conservatorio Profesional de Música "Tomás de Torrejón y Velasco" of Albacete (клас Vicente Benlloch and Jose Francisco Giménez). Після цього навчався в Conservatorio Superior de Música de Córdoba (клас Angel Santafé), в “École Normale de Musique" (Париж, клас Felipe Canales) та в Conservatoire National Supérieur de Musique et Danse de Paris (CNSMDP, клас Thierry Barbé). В 2013 отримав Першу премію на Premio de Interpretación Musical, заснованому INAEM в Парижі – перша перемога контрабасиста з часів заснування конкурсу в 1991 році.

Відвідував майстер-класи багатьох виконавців, включаючи Dorin Marc, Giuseppe Ettorre, Petru Iuga,

Esko Laine, Rinat Ibragimov, Francois Rabbath тощо, грав з такими оркестрами, як Orchestre de l’Opéra National de Paris, Orquesta Nacional de España, Orquesta Sinfónica de Madrid та Hulencourt Soloists Chamber Orchestra. Брав участь в численних трансляціях Radio Nacional de España, Televisión Española, Radio France та Radio Classique. Записав 8 альбомів.

№ 2018 року працює в Conservatorio Superior de Música “Manuel Castillo”, Севілья.

 

Юрій Маркарян – контрабасист, артист оркестру.

Випускник ХНУМ (клас В. О. Смирнова, 2000-2005). Продовжив навчання в Австрії та Німеччині: University of music and performing arts, Грац (клас проф. Petru Iuga, 2007-2010); Mannheim University of music and performing arts (2010-2013).

Завдяки непересічному таланту ще за часів навчання в Україні став володарем стипендії Фонду Ієгуді Менухіна “Live Music Now”, грац, 2004-2009.

В професійній діяльності виявив себе як досвідчений музикант-практик. Протягом кар’єри співпрацював з десятьма оркестрами країн Європи, в тому числі Schönbrunn Theater, OPL Orchestre Philharmonique Luxembourg та Lietuvos nationalinis operos ir baleto teatras. Завдяки цьому мав змогу грати під орудою провідних європейських диригентів, що очолювали ці оркестри або виступали з гастролями.

Назарій Стець – контрабасист,  викладач, лауреат премії Л. Ревуцького.

Навчався у Тернопільському музичному училищі (В. Феленчака), в Національної музичної академії імені П. Чайковського (клас О. Мельника. Брав майстер-класи у таких відомих контрабасистів, як Н. Кросс, Чі-Чі Нваноку, Д. Бредетіч, Л. Бош, Р. Луцик, Д. Стіфф, Х. Ікемацу.

У віці 16 років уклав контракт з Галицьким Камерним оркестром, в 20 долучився до «Київської Камерати». Він був першим виконавцем концертів для контрабаса з оркестром З. Алмаші, А. Заіки, М. Боргеса, О. Левковича, Ю. Мондуччі, Е. Кравчука та С. Пілютікова. Виступав в понад 20 країнах, в т.ч. на фестивалях "Гогольфест", "2 дні і дві ночі", "Britten-Pears young artist program", "Варшавська осінь" тощо. Н. Стець співпрацював з Ulysses ensemble, Salzburg Sinfonietta, Ensemble Nostri Temporis, Sed Contra, New Era orchestra, UKHO-ensemble та багатьма іншими

З 2007 почав викладати у класі контрабаса та камерного ансамблю в Національній музичній академії України.

Scroll Up