ХАРКІВСЬКІ АСАМБЛЕЇ

З 1991 року

Противлення злу мистецтвом

Журі

Райнер Веле

Голова журі у номінації «Кларнет та фагот»

Німецький кларнетист, викладач. Його вчителями з кларнету були Ганс Дайнцер (Ганновер) та Гі Деплю (Париж).

Переможець численних міжнародних конкурсів: в Празі, Кольмарі, Тулоні, Мюнхені та в Бонні.

Райнер Веле працював у престижних оркестрах, включаючи Мюнхенський філармонічний оркестр та Люцернський фестивальний оркестр, грав під керівництвом Клаудіо Аббадо. Виступав по всьому світу з Trio di Clarone, Bläserensemble Sabine Meyer, Ensemble Kontraste та Trio Integral.

Записував CD для компаній EMI Classics, Thorofon, Ambitus та Novalis. Двічі отримав «Echo Prize» за свої записи (1999 та 2000).

З 1992 року викладає в «Musikhochschule Lübeck». На додачу до багатьох мастер-класів (в Німеччині, Італії, Швейцарії, Китаї, Болгарії та Ізраїлі) він входить до складу журі престижних міжнародних конкурсів.

Нуно Пінто

Кларнетист, викладач кларнету та камерної музики в Escola Superior de Música e das Artes do Espetáculo в Порто, артист брендів Buffet Crampon та Rico.

Його вчителями з кларнету були Саул Сілва, Антоніо Саіоте, Арріньон Мішель та Ален Дамен (Португалія, Франція). Він присвятив багато зусиль камерній та сучасній музиці, будучи засновником та учасником численних колективів: «Camerata Senza Misura», «Trivm de Palhetas e Clarinetes» та інших. В якості соліста та учасника камерних ансамблів, Нуно Пінто зробив прем’єри більш, ніж 120 творів 60 композиторів, йому присвячено 23 твори. Він грав з багатьма оркестрами та брав участь в міжнародних фестивалях в Європі, Америці та Азії. Його дискографія включає записи сучасної музики, камерних ансамблів, джазу та етнічної музики.

Валерій Алтухов

Заслужений діяч мистецтв України, професор ХНУМ ім. І. П. Котляревського, директор ХССМШі, директор Благодійної організації «Благодійний фонд “Музична школа майбутнього”», талановитий педагог, музикант, відомий громадський діяч.

Стояв у витоків Міжнародних конкурсів юних піаністів Володимира Крайнєва та скрипалів Богодара Которовича, фестивалів «Музика-наш спільний дім», «В гостях у Айвазовского» та міжнародних фестивалів «В гостях у Гоголя».

За роки педагогічної роботи випустив понад 50 учнів, які більше 30 разів здобували звання лауреатів та дипломантів на різноманітних конкурсах.

Нагороджений званням “Почесний громадянин міста Харкова”, та Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, увійшов у збірку «Почесні імена України – Еліта держави».

Роман Вовк

Завідувач кафедри дерев’яних духових інструментів НМАУ ім. П.І. Чайковського, заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії, професор Закінчив Київську консерваторію (клас С.В. Ригіна).

Працював солістом симфонічного оркестру Театру опери та балету ім. Т. Г. Шевченка.

Учасник та голова журі Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів.

Опублікував більше 40 наукових статей. Має сольні фондові записи на українському радіо, CD та DVD. Неодноразово проводив майстер-класи в Україні та за кордоном.

Bихованці Р.А. Вовка більше сотні разів здобували лауреатські звання на Всеукраїнських і Міжнародних конкурсах. 

У 1990 р. створив квартет кларнетистів «Optimum» – володаря Гран-прі Міжнародних конкурсів.

Луї Кастілло

Фаготист, викладача фаготу та камерної музики в консерваторіях в Кордові та Севільї.

Член-засновник камерних ансамблів «Trio Nikolaus», та «Sección Aurea», був учасником Кордовського та Арсіанського оркестрів.

Займається історичним виконавством, чому навчався в Королівській консерваторії в Гаазі та Каталонській школі музики, відвідуючи мастер-класи . Sela, C. Cristóbal, J. Borràs, W. Verchuren та D. Agrell.

Як історичний виконавець, працював з такими колективами, як «Archivo 415», «Accademia del Piacere» та «Orquesta Barroca de Sevilla». Також, він долучається до нових ансамблів, присвячених історично інформованому виконавству: «Musica Mensurabilis» «Ministerium» та «Quinteto Clásico de Sevilla».

Універсальний виконавець, Луї Кастилло грає на інструментах усіх епох: дульціан, бароковий та класичний фаготи, різні інструменти романтичної доби та сучасні.

Абаджян Гаррій

Народний артист України, кандидат мистецтвознавства, профессор, провідний педагог з класу фагота ХНУМ.

Випускник ХМУ (1961), ХІМ (1968), асистентури-стажування Московської консерваторії (1974), у 1982 році захистив кандидатську дисертацію.

З 1983 по 2017 Г. А. Абаджян був завідувачем кафедри оркестрових духових інструментів і оперно-симфонічного диригування. З 2005 одночасно – проректор з навчальної роботи. Виховав більше 20 лауреатів національних і міжнародних конкурсів.

У 1992 році під керівництвом Г. А. Абаджяна був створений Молодіжний симфонічний оркестр «Слобожанський», відтоді він є його художнім керівником.

Лауреат престижної премії «Народне визнання» (2006).

 

Маргарита Ескарпа

Голова журі у номінації Гітара

Одна з провідних сучасних виконавців на класичній гітарі.

Вона з відзнакою завершила Королівську консерваторію в Мадриді, а потім здобула ступінь бакалавра з математики в Мадридському Автономному університеті.

Переможниця восьми міжнародних конкурсів, включаючи 20-й Міжнародний конкурс з гітари соло Американської гітарної спілки. Вона регулярно бере участь в найвизначніших фестивалях Європи, Азії та Америки.

Маргарита Ескарпа грає на гітарі «Matthias Dammann», з 2011 – одна з «D'Addario artists». Записувала платівки для RTVE, Opera Tres, Naxos, La Ma de Guido та GHA Records.

Знаний та майстерний викладач, окрім майстер-класів вона керує гітарнім відділом Консерваторії Віго.

Володимир  Доценко

Відомий гітарист, педагог, один з засновників сучасної школи гри на класичній гітарі в Україні, професор, заслужений артист України. Лауреат  міжнародного (Польща, м. Краків, 1990 р.) та Всеросійського  конкурсів гітаристів ( Тула , 1986) ,член президії Національної Всеукраїнської музичної спілки (Асоціація гітаристів України). Після закінчення МГПІ ім. Гнесіних (1986 р.) та асистентури-стажування при Російській академії музики ім. Гнесіних (1990–1992 рр.) у 1989 р. відкрив клас гітари у ХДІМ  ім. І. П. Котляревського.

В. Доценко є постійним учасником Міжнародних конкурсів як голова і член журі. Виступає з концертами та майстер-класами в багатьох країнах світу – Німеччина, Швейцарія, Австрія, Польща, Росія, Угорщина тощо, має фондові записи на Українському Держтелерадіо та компаніях звукозапису Відомий  виконавець музики Лео Брауера і Ейтора Віла-Лобоса. Автор оригінальної методики викладання, завдяки якій його учні з 1992 року понад 80 разів стали лауреатами міжнародних конкурсів більш ніж в 10 країнах світу і відомими виконавцями, серед них – всесвітньо визнаний концертуючий гітарист Марко Топчій, визнаний у всьому світі концертуючий гітарист.

Ференц Бернат

Угорський гітарист-віртуоз, викладач, композитор. Закінчив ХНУМ ім. І. П. Котляревського (клас професора В. І. Доценка). Брав майстер-класи у відомих гітаристів, серед яких Й. Етвеш, Е. Рот, А. Дезідеріо, Л. Брауер та інші.

Завідувач кафедрою струнно-щипкових інструментів в Інституті Мистецтв ім. Бені Егреші, викладач в «Vienna Konservatorium Budapest». Його студенти стали лауреатами та дипломантами понад 55 музичних конкурсів та фестивалів.
Веде активну концертну діяльність, виступає як соліст та в супроводі симфонічних оркестрів. Проводить майстер-класи і виступає в якості члена жюрі на міжнародних гітарних фестивалях-конкурсах.

Має багато нагород, серед яких Диплом рекорду Гіннеса 2008, 2007. Записав 5 аудіодисків. Є засновником PALLADIO ORCHESTRA, найбільшого гітарного оркестру в світі, а також Міжнародного фестивалю «Дні гітари в Веленці».

 

Костянтин Чеченя

Гітарист, композитор, педагог, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, голова Асоціації гітаристів та Київської міської організації Національної всеукраїнської музичної спілки, шеф-редактор журналу “Гітара в Україні”, арт-директор міжнародного конкурсу-фестивалю “ГітАс” та Літньої гітарної академії, член журі національних та міжнародних конкурсів виконавців та композиторів. Професор, завідуючий кафедрою інструментального та оркестрового виконавства Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. Серед студентів класу – лауреати і дипломанти національних та міжнародних конкурсів гітарного мистецтва.

Веде науково-дослідницьку діяльність, виступає з мистецькими програмами на ТБ і радіо. З 1980 року займається автентичним виконавством, в 1991 р. очолив Ансамбль давньої музики, що записав понад 100 творів, видав серію на 9 CD зі старовинною музикою та гастролював в країнах Західної Європи та Сполучених Штатах Америки.

 

Давід Павловіч

Угорський гітарист, композитор, лауреат численних музичних конкурсів. З 2004 р. – голова відділу гітари в Університеті Сегеду.

Виступав більш, ніж в 30 країнах, давав концерти в Карнегі Холі (Нью-Йорк), Каїрській опері, Академії музики ім. Ф. Ліста (Будапешт), Шанхайській консерваторії. Отримав нагороду «Artisjus» за активний внесок в сучасну музику.

Як композитор, випустив велику кількість гітарних п’єс в виданнях Рікорді та Доберман-Іппан. Його твори ставали обов’язковими для виконання в міжнародних конкурсах та екзаменаційній програмі Trinity College (Лондон). Його Концерт для гітари з ансамблем був вперше виконаний Вільямом Каненгісером, а оркестрові твори звучать по всьому світу, від США до Нової Зеландії.

 

Scroll Up